Skok na obsah
[CNW:Counter] TOPlist

Komentáře k příspěvku
Testování kvantové gravitace


[ 1 ] Vložil: Jiri Cech – [ WWW ] – 6.2.2006 0:54

Moc hezky clanek, smekam nad tvym vseobecnym prirodovednym prehledem.

[ 2 ] Vložil: Ten, co všemu rozumí – 6.2.2006 13:24

Článek je zajmavý, ale ohledně Teorie Všeho bych chtěl podotknout, že nám bude naprosto k ničemu.

Důkazem je např. tzv. Langtonův mravenec. Jedná se o myšlenkový experiment v nejjednodušším možném Vesmíru s nejjednoduššími možnými pravidly.

(Budete-li mít někdo zájem, napište mi na adresu d.duda@centrum.cz a já vám ho pošlu jakmile se k tomu dostanu.)

Abych to objasil: Prostředí je jen 2D pole čtverců, jejichž barva je jen bílá, nebo černá. Pravidla: vstoupí-li mravenec na bílé pole, přebarví ho a zahne doleva, na černém doprava (a taky přebarví). Po 10000 krocích začne dělat složité, ale organizované struktury, jejichž existenci se mi zatím nepodařilo z počátečních pravidel a podmínek matematicky odvodit.

[ 3 ] Vložil: Prokop Hapala – 7.2.2006 10:23

[2]Sice popravde receno nevim jak Langton MultiAnt souvisi s timhle clankem, ale diky za podnet, mam rad algoritmicke umeni :)

K clanku - Trochu me prekvapilo tema, techblog se mi libi dost tim ze je spise o "normalnich" technickych tematech ktere autor i ctenar v celku chapou a nepousti se do vagnich disputaci o kosmologii a podobne. Ale tahle informace formou kratke tiskove spravy je taky dobra. Moc toho nevysvetluje, protze to ani moc laicky vysvetlit nejde ale pritom informuje.

[ 4 ] Vložil: Martin – [ WWW ] – 7.2.2006 17:28

[3] Do vysvětlování jsem se nepouštěl, protože o v článku uváděných teoriích vím pouze to, že existují.

[ 5 ] Vložil: Berik – 7.2.2006 22:34

[2] Možná tady: http://www.imega.cz/langtonant/

[4] Píšeš velmi dobře.

[ 6 ] Vložil: Olaf – [ WWW ] – 1.4.2006 21:00

Shodou okolností jsem právě teď psal stejný článek. :-) Chtěl jsem v Googlu vyhledat více infa a hle, jsem tady. Hezké stránky, jen malá připomínka k článku. Finalní teorie, tedy teorie všeho, a kvantová teorie gravitace jsou dvě naprosto odlišné věci. Ano, smyčková kvantová gravitace (QLG) je jednou z kandidátek na kvantovou gravitaci, ale není a nikdy nemůže být teorií všeho, neboť její autoři v teorii všeho ani nevěří. Na druhou stranu superstrunová teorie/M-teorie nejen že popisuje gravitaci v jazyce kvantové teorie pole, ale k tomu ještě pojímá pod svou střechu všechny ostatní síly i hmotu vesmíru. Můžu doporučit článek

http://natura.baf.cz/natura/2004/6/20040604.html

kde je o smyčkové gravitaci trochu víc.

Mnoho fyziků se pokoušelo najít dualitu mezi strunovou/M-teorií a QLG, ale spousta z nich to vzdala, jelikož je skoro jasné, že tyto dva rámce mají společného pramálo a jeden z nich, či oba, musí být špatně. Vzhledem k tomu, kolik nových výsledků přinesla strunová teorie a vzhledem k tomu málu, co vyplunulo ze smyčkové kvantové gravitace, se většina teoretiků klaní k možnosti, že QLG je scestná.

Olaf

[ 7 ] Vložil: Martin – [ WWW ] – 1.4.2006 22:37

[6] Děkuji za velmi zajímavý a přínosný komentář.

[ 8 ] Vložil: Navrátil Josef – 23.12.2006 12:34

Jsem toho názoru – a ten je néé můj přímo, ale je podle toho co jsem četl já – že scestné myšlení má pan Olaf, který neví co mluví když říká, že : “Vzhledem k tomu, kolik nových výsledků přinesla strunová teorie a vzhledem k tomu málu, co vyplunulo ze smyčkové kvantové gravitace,…“ neví proto, že neukázal ony >nové poznatky<, které už strunová teorie přinesla, a neukáže je, protože ona nepřinesla krom hypotetických vizí žádné poznatky, natož nové.

[ 9 ] Vložil: Jiří Řičař, Mgr. – [ WWW ] – 21.4.2007 21:37

Teorie všeho ..... jestliže zmizí vše, co má jakýkoliv tvar (myšlenka, obraz, vjem, pocit atd.), jediné, co zůstává, je Bůh ... respektive Absolutno, tedy Věčně přítomné Vědomí Já, tady a teď. Jde v podstatě o zákon negace, kdy Pozorovatel Pozorovatele není nihilistické Nic, nýbrž jde o obsažné Absolutní Bytí Vědomí Tady a Teď, Okamžik Věčnosti, lépe, Věčnou Přítomnost, tedy negace negace - jestliže zmizí vše je negace, její negací dostáváme jediné, co zůstává, Já. Teorie všeho, dámy a pánové, je tedy otázkou empirie meditačního vědomí a precizní matematicko-fyzikálně-filozofické formulace podstaty našeho vlastního individuálního bytí. Dosti schizofrenní, že ?


Přidání komentáře

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen čistý text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy. Odkaz na předchozí přidaný komentář vytvoříte tak, že do hranantých závore uzavřete jeho číslo - např. [3] vytvoří odkaz na třetí komentář.

Sledujte aktuální komentáře ve všech rubrikách pomocí RSS
Přímý link RSS 0.91 nezkrácené komentáře

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.